seaman

dotpay
geotrust

Dział maszynowy

Dział maszynowy

 

 

 

Chief Engineer

Starszy mechanik jest licencjonowanym oficerem odpowiedzialnym za dział maszynowy na statku handlowym. "Chief Engineer" to oficjalny tytuł kogoś z kwalifikacjami do nadzorowania całego działu, kwalifikacje te często nazywane są "Chief's Ticket", ponosi całkowitą odpowiedzialność za podejmowane naprawy i inne działania inżynieryjne.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

First Assistant Engineer

First Assistant Engineer (zwany również drugim mechanikiem) jest licencjonowanym członkiem działu maszynowego. Tytuł ten jest używany w odniesieniu do osoby na statku, odpowiedzialnej za nadzorowanie codziennego utrzymania i eksploatacji urządzeń maszynowych. Swoje prace i decyzje raportuje bezpośrednio swojemu przełożonemu, Starszemu Mechanikowi.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

Second Assistant Engineer

Second Assistant Engineer (zwany również trzecim mechanikiem) jest licencjonowanym członkiem działu maszynowego.  Odpowiedzialny jest  zwykle za kotły, paliwa, silniki pomocnicze, systemy kondensacyjne i zasilające. W zależności od pełnionej funkcji jest także odpowiedzialny za tankowanie paliwa (bunkrowanie), przyznanana jest mu wtedy funkcja Osoby Odpowiedzialnej (Person In Charge - PIC) za operację transferu paliwa.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

Third Assistant Engineer

Third Assistant Engineer (zwany również czwartym mechanikiem) jest licencjonowanym członkiem działu maszynowego.

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

Electrician

Elektryk jest specjalistą od urządzeń elektrycznych oraz urządzeń pomocniczych na statku. Elektrycy mogą zostać wykorzystani do zakładania instalacji nowych komponentów elektrycznych lub konserwacji i naprawy statkowej instalacji elektrycznej. Na niektórych statkach zajmują się również systemami komputerowymi.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

Oiler

Oiler (czasem zwany motorzystą)nielicencjonowany członek działu maszynowego. Stanowisko jedno z niższych w hierarchii w tym dziale. Oiler jest przełożonym wipera.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

Wiper

Wiper jest najniższym stanowiskiem w dziale maszynowym. Jego główną rolą jest ogólne utrzymanie maszynowni w czystości.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 


 

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź