seaman
seaman - all about work at sea

dotpay
geotrust

Cover Letter

Cover Letter

 

List Motywacyjny - Cover Letter

 

Podczas wysyłania podania o pracę pamiętajmy, że list motywacyjny powinien być bardzo krótki (maksymalnie jedna strona wydruku). Jeśli już dołączyłeś swoje CV jako załącznik do wiadomości e-mail, list powinien być jeszcze krótszy - max. 2 krótkie akapity. W polu "temat e-mail" należy wpisać: Twoje imię i nazwisko (nazwisko pierwsze) - Czego dotyczy (stanowisko).


Podczas pisania wiadomości e-mail / listu motywacyjnego warto dodać krótkie wyjaśnienie, dlaczego akurat ty nadajesz się do tej pracy. Jednak nie jest to potrzebne gdy ubiegasz się o pracę korzystając z formularza on-line dla konkretnej oferty pracy. Postępuj wtedy zgodnie z instrukcją aplikacji znajdującej się na stronie internetowej pracodawcy. Jeżeli istnieje możliwość dołączenia swojego CV w postaci dokumentu w formacie MS Word, nie należy próbować wysłać go w innym formacie, np: Excel. W takim przypadku plik (i cała aplikacja) zostaną odrzucone i natychmiast usunięte.

 

Często można zobaczyć w ogłoszeniu pracy listę osób, które będą obsługiwać aplikację. Zaadresuj e-mail bezpośrednio do tej osoby. Jeśli jest to kobieta użyj zwrotu "Ms - Pani", na przykład: Ms Marie Johns . Szczególnie w Europie Północnej i Zachodniej oraz Ameryce Północnej jest to forma przyjęta i traktowana jako nowoczesny odpowiednik męskiego " Mr - Pan ". Unikaj używania niemodnego "Szanowni Pan, Pani, Państwo" . Także forma Hi / Hello - Witam/cześć nie jest mile widziana.

 

Kiedy załączasz "C.V." do swojego listu e-mail, nie pozostawiaj pola tekstowego pustego. Pierwszą rzeczą jaką zrobi odbiorca będzie właśnie spojrzenie na tekst a dopiero później na załączniki. Więc masz dużą szansę, że odbiorca widząc puste okno tekstowe od razu wykasuje tego emaila. Gdy agent rekrutacyjny przegląda formularz on-line nie są potrzebne ani oczekiwane żadne dodatkowe informacje.

 

Przy ubieganiu się o pracę należy wspomnieć o doświadczeniu  zdobytym na pokładzie wszystkich rodzajów statków na których byłeś. Ponadto należy wspomnieć, czy i kiedy wygasa ważność paszportu i badań medycznych. Te dwie daty są ważne.

 

Jeżeli posiadasz "oil/gas/chem tanker permission" wspomnij o tym.


Jeśli ubiegasz się o stanowisko drugiego lub trzeciego oficera, a jesteś doświadczony w obsłudze komputera także wspomnij o tym. Staraj się, aby list motywacyjny był jak najkrótszy, nie pozwól aby był długi i nudny. Zawsze należy pamiętać o tym, że agenci rekrutacyjni są bardzo zajętymi ludźmi.

 

Oczywiście należy podać, kiedy będziesz dostępny i gotowy pojechać na statek. "Teraz" lub "ASAP - As Soon As Possible" nie są dobrymi odpowiedziami. Zawsze jest coś, co należy zrobić w ostatniej chwili - nie siedzisz przecież na swoim bagażu w  oczekiwaniu na statek, prawda? Może musisz jeszcze coś załatwić lub kupić? Znacznie lepiej określić gotowość w  godzinach (gotowość w ciągu 24 godzin lub 48 godzin ), w dniach (w ciągu 7 dni) lub tylko podając datę (od 24 marca 2010). To pokazuje, że jesteś bardzo dobrze zorganizowaną osobą.

 

Na końcu podaj najbliższy port lotniczy. To jest bardzo przydatna informacja dla pracodawcy.

 

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź