seaman

dotpay
geotrust

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Gigantyczny statek do przewozu jachtów

Rośnie liczba zakażonych na Diamond Princess

Rośnie liczba zakażonych na Diamond Princess

U kolejnych 39 osób na pokładzie statku Diamond Princess wykryto koronawirusa. Zarządzona tam w ubiegłym tygodniu kwarantanna ma potrwać do 19 lutego. Uwięzieni w kabinach pasażerowie radzą sobie grając w sudoku i... zamawiajac wino dostarczane przez drony. W gorszej sytuacji są członkowie załogi.

Na statku wycieczkowym Diamond Princess, który stoi w porcie w Jokohamie, już 174 osoby są zarażone koronawirusem. Statek jest objęty kwarantanną, a jego załoga i pasażerowie przechodzą testy na obecność koronawirusa. Na pokładzie jednostki przebywa 3711 osób, spośród których przebadano 300. Wczoraj testy wykazały, że zarażonych jest kolejnych 39 osób, w tym jeden z pracowników służby zdrowia prowadzących badania. Ognisko wirusa na statku jest największym poza Chinami.

Czytaj więcej na wiadomosci.gazeta.pl/

Statek „uwięziony” na morzu

Statek „uwięziony” na morzu

Statek z ponad 2 tys. osób na pokładzie jest „uwięziony” na morzu. Kolejne porty odmawiają jednostce możliwości wpłynięcia. Wszystko przez obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który zbiera śmiertelne żniwo.

Wycieczkowiec Westerdam z 1455 pasażerami i 802 członkami załogi na pokładzie utknął na morzu. Jak podaje Bloomberg, minister zdrowia Tajlandii poinformował, że władze kraju odmówiły wpłynięcia statku do portu z powodu obaw dotyczących stanu zdrowia osób znajdujących się na pokładzie i ich ewentualnego zarażenia koronawirusem.

Z ustaleń dziennikarzy wspomnianego źródła wynika, że statek miał nie zostać wpuszczony także przez co najmniej trzy inne porty – Guam, Manila i Jokohama. Co ciekawe, armatorzy jednostki przekonują, że nie zachodzą żadne przesłanki, które mogłyby wskazywać na to, że na pokładzie znajdują się osoby zarażone koronawirusem.

Czytaj więcej na wprost.pl

Polskie transatlantyki. Sen o dalekich podróżach

Polskie transatlantyki. Sen o dalekich podróżach

29 lipca 1939 r. transatlantyk MS "Chrobry" wypłynął w dziewiczy rejs z Gdyni do Buenos Aires w Argentynie. Na jego pokładzie, wśród innych pasażerów był Witold Gombrowicz, który z Ameryki Południowej już nigdy nie wrócił do Polski. To tylko jedna z historii związanych z polskimi transatlantykami.

Dla emigrantów stały się ucieleśnieniem marzeń o lepszym życiu, dla turystów i pasażerów, którzy do ojczyzny wrócić zamierzali, symbolem wielkiego świata, dla Polski oznaką prestiżu i wizytówką, która miała pokazać, że jest ona krajem otwartym i nowoczesnym – polskie transatlantyki pruły wody mórz i oceanów przez ponad pół wieku. Ich historia nie była może długa, za to pełna barwnych opowieści i często dramatycznych zwrotów.

Czytaj więcej na podroze.onet.pl

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Wygląda jak z filmu SF! E-Ship 1 po raz pierwszy w Polsce

Wygląda jak z filmu SF! E-Ship 1 po raz pierwszy w Polsce

Nie lada gratkę mieli mieszkańcy i turyści przebywający w Świnoujściu. Do tamtejszego portu wpłynął efektownie wyglądający statek E-Ship 1. W Polsce jeszcze go nie było.

Za pomocą E-Ship 1 transportuje się elementy turbin wiatrowych. Statek wyposażony jest w cztery stalowe rotory Flettnera o wysokości 27 m i średnicy 4 m. Dzięki nim E-Ship 1 oszczędza na paliwie.

Czytaj więcej na gadzetomania.pl

Polacy na pokładzie uwięzionego w Jokohamie wycieczkowca

Polacy na pokładzie uwięzionego w Jokohamie wycieczkowca

Co najmniej 10 pasażerów wycieczkowca Diamond Princess, który od wczoraj objęty jest kwarantanną w porcie w Jokohamie, jest zarażonych koronawirusem 2019-nCoV. Na pokładzie statku, co potwierdziło MSZ, są Polacy.

W poniedziałek japońskie władze zdecydowały, że pasażerowie i członkowie załogi Diamond Princess nie mogą zejść na ląd. Decyzję tę podjęto po tym, jak okazało się, że 80-letni pasażer statku, który zszedł na ląd w Hongkongu, rozchorował się. Stwierdzono u niego obecność koronawirusa 2019-nCoV.

Czytaj więcej na wiadomosci.wp.pl

Remontowa Shipbuilding buduje prom

Remontowa Shipbuilding buduje prom

W Remontowa Shipbuilding rozpocznie się budowa czwartego z serii, gazowego promu pasażersko-samochodowego, zamówionego przez kanadyjskiego armatora BC Ferries. Statek ma być przekazany do eksploatacji w 2021 roku.

Statek budowany jest w oparciu o podpisany w listopadzie ubiegłego roku kontrakt na budowę nowego, w pełni wyposażonego promu klasy "Salish". Nowy prom ma zastąpić jednostkę Mayne Queen i obsługiwać, wspólnie ze statkiem Queen of Cumberland, linię Swartz Bay - Southern Gulf Islands w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie.

Dziś odbędzie się uroczyste rozpoczęcie cięcia pierwszych blach. Statek ma być gotowy za rok.

Czytaj więcej na biznes.trojmiasto.pl

Okręt podwodny uderzył we wrak Titanica

Okręt podwodny uderzył we wrak Titanica

Okręt podwodny wynajęty przez brytyjską firmę uderzył we wrak Titanica. Do zdarzenia doszło 6 miesięcy temu, ale rząd USA utrzymywał całe zdarzenie w tajemnicy.

Ponad sto lat po tym, jak Titanic zatonął po zderzeniu z górą lodową, doszło do kolejnego wypadku z jego udziałem. Pół roku temu wrak statku został uderzony przez mały okręt podwodny wynajęty przez brytyjską firmę EYOS Expeditions, która organizuje wyprawy dla poszukiwaczy przygód. Załoga miała prowadzić badania i nakręcić dokument. Na pokładzie znajdowali się m.in. naukowcy z Newcastle University.

Do wypadku miało dojść z powodu "intensywnych i wysoce nieprzewidywalnych prądów", które sprawiły, że załoga straciła kontrolę nad okrętem. Aż do stycznia incydent był utrzymywany w tajemnicy. Jako pierwszy poinformował o tym "The Telegraph", który dotarł do dokumentów sądowych.

Czytaj więcej na o2.pl

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Opuszczony statek widmo - statek szpitalny 

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź