seaman

dotpay
geotrust

Rosja demonstruje podejmowanie załogi Sojuza z morza

Rosja demonstruje podejmowanie załogi Sojuza z morza

Rosjanie zorganizowali pokaz wyławiania załogowej kapsuły kosmicznej Sojuz z wód Morza Japońskiego. Nie bez powodu ćwiczenie ratownicze przeprowadzono niemal w tym samym terminie, co zakończone sukcesem odzyskanie z Zatoki Meksykańskiej amerykańskiego systemu Crew Dragon firmy SpaceX z dwoma astronautami na pokładzie.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało 5 sierpnia 2020 roku, że służby ratownicze oraz lotnictwo Floty Oceanu Spokojnego przeprowadziły ćwiczenia w poszukiwaniu i ewakuacji załogi wodującego statku kosmicznego Sojuz. Próbę przeprowadzono w pobliżu wyspy Askold na Morzu Japońskim.

Czytaj więcej na space24.pl

Statek z turystami utknął na mieliźnie w Międzyzdrojach

Statek z turystami utknął na mieliźnie w Międzyzdrojach

Stylizowany na łódź wikingów statek wycieczkowy utknął na mieliźnie około 50 metrów od plaży w Międzyzdrojach. Na pokładzie było 64 pasażerów i pięć osób załogi.

Po godzinie 16 w poniedziałek kapitan jednostki wezwał na pomoc drogą radiową Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne.Samodzielne zejście z mielizny utrudniała jednostce morska fala z północnego kierunku, która cały czas spychała statek na płyciznę.

Czytaj więcej na szczecin.wyborcza.pl

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Jak wygląda praca kontenerowca?

1,5-metrowy Titanic z bursztynu

1,5-metrowy Titanic z bursztynu

- Mam 48 lat, a gdy zacząłem pracować z bursztynem, to miałem pewnie z 10-12 – mówi Tomasz Ołdziejewski ze Sztutowa, autor największego Titanica z bursztynu na świecie. Jego dzieło trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa.

- Wszystko zaczęło się od mojego ojca, byłem wtedy jeszcze w podstawówce, gdy on wykonał małą latarnię z bursztynu. Wykorzystał wtedy przyjazną bursztynowi żywicę, którą wykorzystuje się też w zaklejaniu kadłubów łodzi, nie było wtedy znajomości fachowych klejów, jakie mamy dzisiaj. Wykonał tę latarnię na takim klifie, który był zrobiony z dużego kawałka bursztynu. Podpatrywałem go, minęło parę lat i sam zrobiłem swój pierwszy statek z bursztynu – zaznacza artysta. - Tak się zaczęło: potem były coraz większe projekty w coraz większej ilości.

Czytaj więcej na portel.pl

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź