seaman

dotpay
geotrust

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Statek - muzeum zaprasza na pokład

Statek - muzeum zaprasza na pokład

Ponowne zwiedzanie Sołdka możliwe od soboty 23 maja

W najbliższą sobotę 23 maja, Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza do nich gości. Mowa o Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku i Sołdku, statku-muzeum, który kończy w tym roku 72 lata. Osoby planujące zwiedzanie powinny pamiętać o maskach ochronnych. Rękawiczki dostaniemy jako dodatek do biletu.

Dla pięciu pierwszych gości, którzy kupią bilety w sobotę 23 maja w kasie Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance oraz w kasie w Ośrodka Kultury Morskiej przygotowano prezenty.

Czytaj wiecej na gdansk.pl

Piraci zaatakowali statek należący do linii "EuroAfrica"

Piraci zaatakowali statek należący do linii "EuroAfrica"

Do incydentu doszło 20 maja u wybrzeży Nigerii, w Zatoce Gwinejskiej. Wszystkim członkom załogi udało się udało się schronić ukryć w tzw. cytadeli.

Informację o ataku podał portal themaritimepost.com, powołując się na International Maritime Bureau. Statek „ESL Australia” płynie pod banderą cypryjską. Piraci zaatakowali statek około 136 mil morskich (250 kilometrów) od wybrzeży stanu Bayelsa. Dowództwo marynarki nigeryjskiej zostało poinformowane o ataku i wysłało okręt na ratunek.

Jak podaje IMB 21 maja "ESL Austrialia" dryfował, ale jednostce towarzyszyła nigeryjska jednostka "Donny”.

Czytaj więcej na gs24.pl

Jemen: Piraci zaatakowali tankowiec

Jemen: Piraci zaatakowali tankowiec

Tankowiec Stolt Apal, pływający pod banderą Wielkiej Brytanii, został w niedzielę zaatakowany ok. 140 km od wybrzeży Jemenu – poinformował armator statku. Sześciu uzbrojonych piratów zbliżyło się do jednostki w dwóch szybkich łodziach motorowych i wywiązała się strzelanina.

„Po wielokrotnych strzałach ostrzegawczych ze strony ochrony Stolt Apal, załogi łodzi otworzyły ogień w kierunku statku” – przekazał Stolt Tankers, firma do której należy statek. „Ochrona odpowiedziała ogniem, unieszkodliwiając jedną z łodzi i kończąc w ten sposób piracki pościg” – dodał Stolt Tankers.

Czytaj więcej na tvp.info

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Luksusowe statki wycieczkowe stracą klientów po pandemii?

Luksusowe statki wycieczkowe stracą klientów po pandemii?

Zatoka Manilska na Filipinach na czas pandemii zamieniła się w największy światowy parking dla statków wycieczkowych. Ich załogi boją się, że kiedy luksusowa kwarantanna się skończy, czeka ich bezrobocie

Na wodach zatoki Manilskiej stacjonuje obecnie 20 wycieczkowych olbrzymów o łącznej wyporności około dwóch milionów ton. Jeszcze trzy miesiące temu na tych wielopiętrowych luksusowych hotelach na wodzie pływały setki tysięcy turystów. Ostatni wysiadł 14 marca po odbyciu kwarantanny.

Czytaj więcej na wyborcza.pl

Płonie tankowiec w Indonezji.

Płonie tankowiec w Indonezji.

Co najmniej 22 osoby zostały ranne w pożarze, do którego doszło w poniedziałek na tankowcu Jag Leela w jednym z głównych portów w Indonezji - poinformowała policja. Służby ratunkowe próbują ewakuować kilkadziesiąt osób, które są jeszcze na pokładzie.

Strażacy i ratownicy przetransportowali 22 rannych do szpitala i próbowali dotrzeć do dziesiątek osób wciąż uwięzionych na statku w porcie Belawan na północy Sumatry - sprecyzował szef lokalnej policji.

Czytaj więcej na polskieradio24.pl

Iran wystrzelił rakietę. Dramat w pobliżu cieśniny Ormuz

Iran wystrzelił rakietę. Dramat w pobliżu cieśniny Ormuz

Irański statek zatonął po tym, jak został trafiony rakietą wystrzeloną z innego statku Iranu. Zginęło 19 osób.

Iran mówi o "wypadku". Fregata Jamaran miała testować nowy pocisk przeciwokrętowy, którym trafiła statek logistyczny Konarak. Do zdarzenia doszło w pobliżu cieśniny Ormuz.

"Bratobójczy ogień". Według niepotwierdzonych doniesień fregata, której operatorem jest Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), wystrzeliła pocisk zbyt wcześnie. Konarak nie miał czasu na opuszczenie miejsca, w które podczas manewrów przetransportował ruchomy cel dla fregaty.

Czytaj więcej na o2.pl

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Nieudany test obciążeniowy doprowadził do zawalenia się ciężkiego dźwigu na pokładzie statku 

Luksusowe jachty na pokładzie statku "Statengracht"

Luksusowe jachty na pokładzie statku "Statengracht"

W Porcie Gdańsk odbył się widowiskowy załadunek. Statek "Statengracht" przypłynął po jachty motorowe zbudowane przez stocznię Galeon Yachts. Luksusowe jednostki są właśnie w drodze do Baltimore.

Choć według szacunków Boston Consulting Group rynek odzieży i dóbr luksusowych z powodu koronawirusa może się skurczyć o 370 mld dolarów, to - jak widać - nie wszyscy się muszą obawiać. W ostatnich dniach stocznia Galeon Yachts ze Straszyna znów wysłała do Stanów Zjednoczonych luksusowe jachty motorowe. Tym razem trzy, a każda taka jednostka to od 6 do 8 mln złotych netto w zależności od konfiguracji.

Czytaj więcej na biznes.trojmiasto.pl

Historia regionu. "Wilhelm Gustloff" - piękny, choć pechowy.

Historia regionu. "Wilhelm Gustloff" - piękny, choć pechowy.

W chwili swego wejścia do służby w marcu 1938 roku Wilhelm Gustloff (25.484 BRT) był największym statkiem świata, zbudowanym wyłącznie dla podróży wycieczkowych i piątym co do wielkości (po „Bremen”, „Europie”, „Cap Arconie” i „Columbusie”) „pasażerem floty Niemiec. Na liście największych statków świata swoich czasów zajmował dopiero 25. miejsce.

Gustloff zatonął 30.01.1945 roku na Ławicy Słupskiej na Bałtyku, w odległości ok. 18 mil morskich na północ od Łeby, storpedowany przez sowiecki (radziecki) okręt podwodny S-13, dowodzony przez kpt. 2. rangi (kmdra por.) Marineskę.

Na pokładzie statku znalazło się prawie jedenaście tysięcy w większości Bogu ducha winnych ludzi, z których katastrofy (czy raczej tragedii) nie przeżyło niemal dziewięć i pół tysiąca ludzi. Wspomniany statek uczestniczył w realizacji tak zwanej Operacji Hannibal, czyli ewakuacji cywilnej ludności niemieckiej ze wschodnich obszarów tzw. Wielkiej Rzeszy. Był jednym z trzech – obok „Steubena” i „Goyi” – najbardziej znanych statków, które zostały zatopione w ciągu tejże operacji przez sowieckie okręty podwodne.

Czytaj więcej na gs24.pl

Nowe zasady kwarantanny dla członków załóg, rybaków i serwisantów

Nowe zasady kwarantanny dla członków załóg, rybaków i serwisantów

Nowe zasady dotyczące odbycia kwarantanny przez marynarzy, rybaków oraz innych członków załóg statków morskich oraz statków żeglugi śródlądowej, a także serwisantów statków oraz inspektorów uznanych organizacji.

2 maja 2020 r. ogłoszono nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie to wprowadza zwolnienie z obowiązku odbycia kwarantanny również w przypadku podróży innym niż statek środkiem transportu.

Czytaj więcej na portalstoczniowy.pl

Południowokoreański armator buduje statek o nazwie "Gdańsk"

Południowokoreański armator buduje statek o nazwie "Gdańsk"

Jest masowiec "Sopot", jest też "Gdynia", teraz przyszedł czas na "Gdańsk". Jednak co ciekawe, statek o tej nazwie nie będzie należał do rodzimego armatora, czyli Polskiej Żeglugi Morskiej. Nazwę polskiego miasta nowej jednostce nada południowokoreański armator i będzie to rekordowo duży kontenerowiec.

W południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering pod koniec kwietnia odbyła się uroczystość nadania imienia jednostce HMM Algeciras. Jest to kontenerowiec o ładowności ok. 24 000 TEU, ma 399,9 m długości, 61 m szerokości. Jest pierwszym z dwunastu rekordowo dużych statków tej pojemności, które mają być kolejno dostarczane do września 2020 roku.

Czytaj więcej na biznes.trojmiasto.pl

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź