seaman

dotpay
geotrust

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Ship to Ship Operation | STS | Crude Oil Vessel | Malaysia Time Lapse Tanker Suezmax VLCC Approach

Śledztwo ws. zaginięcia kutra

Śledztwo ws. zaginięcia kutra

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zaginięcia kutra, który miał zawinąć do portu w Mrzeżynie. Na jego pokładzie były cztery osoby.

- Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzoruje postępowanie w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło 14 maja br. – powiedziała w czwartek Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Mówimy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakim jest spowodowanie wypadku w ruchu wodnym, w tym przypadku na morzu ze skutkiem śmiertelnym. Ten czyn z art. 177 par. 2 kodeksu karnego zagrożony jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat – dodała.

Czytaj więcej na 24kurier.pl

Katastrofa statku Wilhelm Gustloff. 6 razy więcej ofiar niż na Titanicu

Katastrofa statku Wilhelm Gustloff. 6 razy więcej ofiar niż na Titanicu

Statek wycieczkowy Wilhelm Gustloff, duma Trzeciej Rzeszy, miał wyróżniać się tym, że na swoich rejsach, wszystkim Niemcom zapewniał taki sam poziom luksusu. Jednak stał się sławny z innego powodu. Wskutek jego zatonięcia zginęło ponad 9 000 osób, to najwięcej w morskiej w historii. Jak do tego doszło?

POCZĄTEK. W środę 5 maja 1937 roku odbyło się pierwsze oficjalne wodowanie statku Wilhelm Gustloff w hamburskim porcie. Duma nazistowskiej propagandy miała zapewnić wycieczki klasie robotniczej i odpowiedzialne za to było nazistowskie biuro turystyczne o nazwie Kraft durch Freude (Siła przez Radość) – KdF. Sam Adolf Hitler uczestniczył w ceremonii chrztu statku, który pierwotnie miał przyjąć jego imię. Ostatecznie nazwano go imieniem Wilhelma Gustloffa (1895–1936), założyciela szwajcarskiego oddziału NSDAP, którego zabił żydowski student medycyny David Frankfurter.

Czytaj więcej na o2.pl

Służby nie będą wznawiać poszukiwań kutra, który zaginął na Bałtyku

Służby nie będą wznawiać poszukiwań kutra, który zaginął na Bałtyku

Nie ma żadnych przesłanek, żeby udało się odnaleźć jednostkę - informują służby i przerywają poszukiwania na Bałtyku. Jednostka Świt-82 została uznana za zaginioną w nocy z poniedziałku na wtorek. Ciało jednego z członków załogi znaleziono pod dryfującą tratwą. Pozostali są uznani za zaginionych.

Kuter płynął do Mrzeżyna, gdzie miał być w nocy z poniedziałku na wtorek ok. godziny drugiej. Kiedy nie dotarł na miejsce, rozpoczęły się poszukiwania. We wtorek ok. dwóch mil morskich od Mrzeżyna służby ratunkowe odnalazły dryfującą tratwę, a pod nią ciało jednego z członków załogi.

Czytaj więcej na szczecin.onet.pl

Jacht "I love Poland" z problemami

Jacht "I love Poland" z problemami

Jacht "I love Poland", który promuje Polskę, jest poważnie uszkodzony. Ma złamany maszt i uszkodzoną burtę. Cumuje w marinie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. Kapitan jachtu przekonuje, że nie popełniono żadnego błędu.

Jak informuje RMF FM, załoga przez kilka godzin walczyła o uratowanie sprzętu, który jest na jachcie i wprowadzenie jednostki do portu. Teraz jednostka cumuje w małym porcie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych i czeka na naprawę. Żeby ją przeprowadzić, jacht trzeba będzie wyciągnąć na brzeg.

Koszt naprawy może iść nawet w setki tysięcy złotych. Póki co jednak trzeba czekać na części potrzebne do prac naprawczych.

Czytaj więcej na wiadomosci.wp.pl

Cztery statki zaatakowane niedaleko wybrzeża ZEA

Cztery statki zaatakowane niedaleko wybrzeża ZEA

W pobliżu jednej z najważniejszych na świecie dróg morskich w niedzielę doszło do próby sabotażu czterech statków, w tym dwóch saudyjskich tankowców.

Minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich powiedział, że incydent, do którego doszło na wodach międzynarodowych Zatoki Omańskiej, był „poważnym wydarzeniem” i toczy się w jego sprawie dochodzenie. Nikt nie został ranny, nie doszło także do wycieku ze statków. Incydent nie doprowadził również do przerwania pracy w nieodległym porcie Al-Fudżajra.

Arabia Saudyjska ostrzegła, że atak podważył wolność transportu i bezpieczeństwo globalnych dostaw ropy. Minister ds. energii Khalid Al-Falih wezwał społeczność międzynarodową do zapewnienia bezpieczeństwa tankowców.

Czytaj więcej na pb.pl

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Coś dla fanów modelarstwa: Intermodellbau DORTMUND | Show 2019 - rc vessels

USA przejęły statek handlowy Korei Północnej

USA przejęły statek handlowy Korei Północnej

USA przejęły duży północnokoreański statek handlowy "Wise Honest", który transportował węgiel z Korei Północnej, co stanowi pogwałcenie sankcji gospodarczych nałożonych na Pjongjang - podało w czwartek amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Statek, który został zatrzymany w kwietniu 2018 roku przez władze innego kraju, zbliża się obecnie do wód terytorialnych USA - powiedział przedstawiciel resortu.

Czytaj więcej na bankier.pl

Statek, na pokładzie którego zginęły setki migrantów, stał się eksponatem

Statek, na pokładzie którego zginęły setki migrantów, stał się eksponatem

Wrak, który zatonął w 2015 roku, będzie wystawiony na Biennale w Wenecji. Na pokładzie statku zginęło kilkaset osób, a on sam stał się swego rodzaju symbolem „tragicznej sytuacji migrantów".

Jak podaje The Guardian, na statku znajdowało się od 700 do być może nawet 1100 osób. Zatonął 18 kwietnia 2015 roku na Morzu Śródziemnym. Ludzie znajdujący się na pokładzie byli w większości uwięzieni w ładowni i nie mieli szans się z niej wydostać. Ocalało zaledwie kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej na wprost.pl

Na dnie Zatoki Fińskiej znaleziono radziecki okręt podwodny

Na dnie Zatoki Fińskiej znaleziono radziecki okręt podwodny

Na dnie Zatoki Fińskiej, w pobliżu wyspy Bolszoj Tuters, znaleziono radziecki okręt podwodny Szcz-302 „Okoń” – poinformowały rosyjskie media, powołując się na kierownika wyprawy „Hołd dla okrętów Wielkiego Zwycięstwa” Konstantina Bogdanowa.

Jednostka miała zatonąć w październiku 1942 roku. Ze wstępnych oględzin wynika, że „Okoń” wpłynął na minę przeciwokrętową i zatonął. Na prawym kadłubie jest wyrwa. Uszkodzone zostały również baki z paliwem. Zginęła 37-osobowa załoga.

Czytaj więcej na pl.sputniknews.com

Film na niedzielę

Film na niedzielę

Rybackie wojny: Indonezyjska łódź staranowana przez Wietnamską straż przybrzeżną

Statek scjentologów objęty kwarantanną

Statek scjentologów objęty kwarantanną

Statek wycieczkowy z około 300 osobami na pokładzie został objęty kwarantanną w porcie na karaibskiej wyspie Saint Lucia - poinformowała w czwartek agencja Reutera. Decyzję podjęto po tym, jak osoby na pokładzie zaczęły chorować, a objawy wskazywały na wirusa odry.

Według NBC News należący do Kościoła Scjentologicznego wycieczkowiec SMV Freewinds odbywał rejs po Morzu Karaibskim, gdy na jego pokładzie zaczęto chorować. Po stwierdzeniu, że to silnie zakaźna choroba, której objawy przypominają odrę, statek we wtorek skierowany został przez kapitana do najbliższego portu na wyspie Saint Lucia.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Przepiękny jacht zacumował w Gdyni

Przepiękny jacht zacumował w Gdyni

Ma prawie sto lat, jest piękny, a co najważniejsze - otwarty dla każdego. Od kilku dni przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni cumuje francuski jacht Le Marite. Od niedzieli 28 kwietnia załoga zaprasza na pokład.

Le Marite ma zostać w Gdyni do 2 maja. Przez cały ten czas, poza zwiedzaniem pokładu, na gości czeka wystawa Exotic Taste of Europe. Jest to okazja, by poznać produkty z takich miejsc jak: Wyspy Kanaryjskie, Madera czy Martynika. Jednostkę można zwiedzać codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej na radiogdansk.pl

REKLAMY GOOGLE
Regulamin  | Polityka prywatności  | Pliki cookies  | Płatności  | Reklamy  | Kontakt
strony internetowe łódź